Najlepsze BCAA

BCAA to aminokwasy, które są obecnie jednymi z najpopularniejszych wśród sportowców. Polecane wszystkim aktywnym fizycznie, nie tylko zaawansowanych ale także dla uprawiających sporty rekreacyjnie lub dla początkujących.  Za nazwą BCAA kryją się aminokwasy tzw. rozgałęzione, czyli złożone z trzech: leucyny, waliny i izoleucyny. Aminokwasy BCAA są najlepsze ponieważ, metabolizują się w mięśniach, wspierając ich działanie, dlatego można je wykorzystać podczas intensywnych treningów. Te trzy składniki muszą być dostarczone człowiekowi  z zewnątrz w postaci pokarmu, organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć.

Jeżeli staramy się zrzucić nadmiar tłuszczu w naszym ciele, ale nie chcemy stracić mięśni BCAA będzie idealnym wyborem. Najlepsze BCAA to takie z jak największą dawką leucyny.  Na etykiecie umieszczone są oznaczenia określające stosunek trzech składników występujących w produkcie. Najczęściej jest to 2 : 1 : 1, gdzie pierwsza liczba oznacza właśnie leucyne, natomiast kolejne to izoleucyna i walina. Coraz częściej możemy spotkać  środki zawierające stosunek 4 : 1 : 1, a nawet i 10 : 1 : 1. Składnik, którego znajduje się tutaj najwięcej ma zdolność do regulacji procesów anabolicznych i hamuje katabolizm, czyli rozpad włókien mięśniowych. Jednak by wszystko się ze sobą odpowiednio łączyło nie może być zbyt dużej różnicy pomiędzy składnikami, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie stosunek pierwszy.

Każdy może dopasować najlepsze BCAA dla siebie indywidualnie. Suplement ten wpływa na mięśnie, wykazuje mniejszą obolałość po treningu, zwiększa przyrost siły, a także pomaga szybciej zregenerować się mięśniom. Dodatkowo zwiększa wytrzymałość podczas treningu, rzeźbi sylwetkę, stymuluje nerwy i zmniejsza odczuwanie bólu zarówno w trakcie jak i po wysiłku fizycznym.

Previous post Wyjątkowa kolacja we dwoje – jaką kuchnię wybrać?
Next post Jaką wybrać sukienkę na poprawiny?