Zdrowy dom

Wyobraź sobie to. Miałeś kolejny długi dzień pracy, odpowiadałeś na e-maile, uczestniczyłeś w spotkaniach – jak zwykle. Czy nie byłoby miło wrócić do domu i poczuć się zrelaksowanym? Po prostu poczuć się lepiej? Oczywiście, że tak! Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz

Korzystaj z roślin, które są naturalnymi oczyszczaczami powietrza!

Mogą nimi być:

– Roślina węża: Oprócz tego, że dobrze rośnie w słabym świetle (idealnie do tego pasuje więc słabo oświetlony kąt w domu) i oczyszcza powietrze, rośliny węża również pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen nocną porą. Oznacza to, że dobrze jest trzymać je w sypialni, aby uzyskać trochę dodatkowego O2 podczas snu.

– Lilia Pokoju: Martwisz się, że Twoja łazienka jest zbyt wilgotna? Postaw tam Lilię Pokoju, ponieważ te piękne rośliny usuwają wilgoć z pomieszczenia!

– Zielistka: Lekko „retro” opcja. Zielistka usuwa formaldehyd z powietrza. Gdzie znajduje się formaldehyd? Tylko w kilku odświeżaczach powietrza, perfumach, papierosach, produktach do włosów.

Masz ochotę na majsterkowanie, ale czy wiesz, że kilka farb ma LZO (lotne związki organiczne) i mogą być toksyczne po latach od nałożenia? Jeśli cię to martwi, sugerujemy zakup farby o zerowej lub niskiej zawartości LZO. Dodatkowo jeśli chodzi o farbę, wybór odpowiedniego koloru może sprawić cuda dla twojego nastroju! Uważaj tylko na odcień i miejsce, w którym go użyjesz.

– Czerwony: Energiczny i stymulujący, jest idealny jako akcent lub kolor ścian w pokojach, w których chcesz być bardziej aktywny – w salonie, jadalni (czerwony stymuluje apetyt!) lub w holu wejściowym, aby wywrzeć lepsze pierwsze wrażenie na gościach.

– Niebieski: uspokajający i kojący, działa dobrze w relaksujących przestrzeniach, takich jak sypialnie.

– Szary: Na początku może wydawać się trochę nudny, ale szarość działa dobrze w różnych pomieszczeniach i nie tylko uspokaja (jak niebieski), ale także dodaje elegancji.

Previous post Dlaczego warto uczyć się języków?
Next post Jazda samochodem podczas silnego wiatru