Dlaczego warto uczyć się języków?

Ucz się języków, a będziesz żył dłużej! Praktyka językowa dzieli mechanizmy mózgowe z osobami zaangażowanymi w starsze choroby neurologiczne. W związku z tym zauważono, że choroba Alzheimera rozpoczyna się średnio pięć lat później dla osób dwujęzycznych niż dla osób jednojęzycznych. Dobry argument, prawda?

Języki zwiększają nasze możliwości poznawcze. Znajomość kilku języków pozwala przełączać się z jednego języka na drugi, skupiając się na języku używanym i nie będąc hamowanym przez pozostałe. Wielojęzyczni korzystają z tej możliwości nawet w dziedzinach innych niż językowe. Wykazują większą elastyczność intelektualną, lepszą umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych lub pozorną sprzecznością, a także radzą sobie z informacjami, ignorując niepotrzebne lub fałszywe sygnały dochodzące z zewnątrz. W nauce trudniejszych języków może pomóc kurs chińskiego Bydgoszcz.

Są ludzie, dla których odkrycie nowego języka to zwyczajna przyjemność. Sam język przecież może fascynować! Zastanawiamy się nad tym jak język się kształtował, jak ewoluował itp. Otwarcie się na drugi język stawia rzeczy w innej perspektywie. Bez wątpienia dodatkowy język umożliwia pogłębianie znajomości języka ojczystego. Struktura języka, którą przyjął taki i taki język, staje się bardziej przyjemna w porównaniu z innymi: pochodzenie słów jest odsłonięte, role w zdaniu nabierają kształtu, a znaczenie słów jest doprecyzowane. Czy słowa które brzmią tak samo muszą mieć również takie same znaczenie? Oczywiście, że nie. Tak więc poprzez naukę języków obcych możesz bardziej poznać swój ojczysty.

Previous post Panna Młoda w stylu glamour – jakie dodatki, makijaż i suknie powinnaś wybrać?
Next post Zdrowy dom