Jazda samochodem podczas silnego wiatru

Zmniejszenie prędkości jest jednym z najprostszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w złych warunkach. Będziesz nie tylko lepiej przygotowany do radzenia sobie z nieoczekiwanymi problemami na drodze (badania wykazały, że podczas silnych podmuchów pojazdy mogą zatrzymać się nawet kilkadziesiąt metrów dalej niż normalnie) oraz istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że twój samochód zostanie zrzucony z kursu za sprawą mocnego podmuchu.

Jeśli na drodze spotkasz małe gałązki i liście, może to być znak, że zbliżasz się do poważniejszej przeszkody, takiej jak ścięte drzewo lub duża gałąź. Równie dobrze częściowo zwalone drzewa mogą wisieć nad jezdnią, czyniąc je trudnymi do zauważenia. Nie daj się złapać, rozsądnie zarządzaj prędkością, zachowuj rozum i ostrożność. Nawet kilka dni po silnych wiatrach, drzewa mogą ulec uszkodzeniu, więc nawet jeśli przeżyjesz najgorszą pogodę, bądź czujny.

Omówiliśmy już niebezpieczeństwa związane z większymi pojazdami przy silnym wietrze. Ale niektóre mniejsze pojazdy na drodze są równie wrażliwe podczas jazdy przy silnym wietrze. Uważaj, aby dać więcej miejsca rowerzystom i motocyklistom. Ci użytkownicy dróg są najbardziej narażeni na złe warunki atmosferyczne i bardziej narażeni na wpadnięcie na twój tor jazdy. Staraj się nie wyprzedzać rowerów i motocykli w złych warunkach, a co najważniejsze, zawsze daj im trochę więcej miejsca.

Świadomość otoczenia jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa w obliczu niesprzyjających warunków pogodowych.

Previous post Zdrowy dom
Next post Jak podejść do promocji usług medycznych w sieci?