Pieczywo antyalergiczne – bezglutenowe

Pieczywo bez wątpienia jest tym składnikiem posiłków, po który wielu z nas sięga bardzo często. Z reguły wybieramy rozwiązanie najprostsze z możliwych, czyli kupienie gotowych wypieków. Przy ilości sklepów z reguły nie mamy problemów ze znalezieniem odpowiedniego rodzaju. Nie każdy ma jednak taki luksus. Chorzy na celiakię muszą szukać produktów o specjalnym oznakowaniu informującym o braku glutenu. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać rodzaje i producentów bezglutenowego pieczywa. Aby nie kupować przysłowiowego kota w worku zapoznaj się ze składem chleba bez glutenu, a także jego wartościami odżywczymi oraz indeksem glikemicznym.
Bezglutenowe pieczywo można nie tylko kupić, ale także samodzielnie upiec. Zanim jednak cokolwiek zrobimy, lepiej skonsultować się z alergologiem, który podpowie nam czego dokładnie powinniśmy unikać. Sporą wiedzę na ten temat ma https://alergoderm.pl

Zrobienie bezglutenowego chleba na zakwasie nie jest rzeczą trudną. Przepisy bez problemu znajdziemy choćby na stronach poświęconych celiakli. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej niż wymieniona. Wybierać możemy między innymi wśród przepisów na bezglutenowe pieczywo bez mleka, jajek czy cukru.

Gluten jest białkiem, które znajduje się w zbożach pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia. Dlatego używa się bezglutenowej mąki do wypieków chleba, w wyniku czego otrzymujemy pieczywo kukurydziane, gryczane bądź orkiszowe. To nie jedyne możliwości. Wśród przepisów znajdziemy również te według których upieczemy chrupkie, ryżowe czy tostowe pieczywo.

Spodobało ci się pieczenie, ale masz już dość pieczywa? Mamy także propozycje czegoś na słodko. Rogaliki czy drożdżówki bez glutenu to doskonałe jedzenie nie tylko dla najmłodszych. Dla prawdziwych łakomczuchów mamy coś specjalnego – przepis na bezglutenowe kruche ciasto. Przecież celiakia to nie wyrok. Fakt, że musisz pozostawać na diecie wykluczającej gluten nie jest jednoznaczny z tym, że nie możesz sobie pozwolić na rozpieszczanie swojego podniebienia. Jeśli nie możesz dostać w sklepie tego na co masz ochotę nie zwlekaj i wykonaj to samodzielnie. Strony internetowe poświęcone diecie bezglutenowej to prawdziwa skarbnica nietuzinkowych pomysłów.

Previous post Weselne poprawiny – w co się ubrać?
Next post Łóżka i komody dla dzieci