Weselne poprawiny – w co się ubrać?

Dawnymi czasy poprawiny były nieodłączną częścią wesela, miały pokazać gościnność Pary Młodej, a huczna zabawa trwała nawet przez kilka dni. Chociaż obecnie nikt nie traktuje poprawin jako obowiązkowych, ciągle organizowane są chętnie i często, choć odbiegają już od tradycji.

Główna uroczystość ślubu i wesela jest często bardzo stresująca dla Pary Młodej. Poprawiny to doskonała okazja dla nowo poślubionych, aby chwilę porozmawiać z każdym z gości i podziękować im za przybycie – nie zawsze jest to możliwe w sam dzień wesela. Swobodna atmosfera pozwala na mniej formalny savoir – vivre. Możemy przebrać się w bardziej wygodne, bardziej kolorowe stroje i porzucić wysokie, męczące obcasy. Nie oznacza to jednak, że nie powinnyśmy przywiązywać znaczenia do swojej kreacji. Jaka powinna być sukienka na poprawiny?

Postawcie na prosty, nowoczesny fason, który pozwoli nie tylko na stylowy wygląd, ale da Wam swobodę w wyborze interesującej biżuterii i dodatków. Sprawdzą się sukienki koktajlowe, rozkloszowane princeski czy modne hiszpanki z falbanami. Unikajcie dużych, wyeksponowanych dekoltów – to raczej nie jest odpowiednia pora i okazja. Podobnie jak świecącej biżuterii – wybierzcie mniej rzucającą się w oczy – poprawiny organizuje się zwykle w porze wczesnopopołudniowej. Jeżeli podczas zabawy weselnej szalałyście na parkiecie, proponuję wybrać wygodne buty na niskim obcasie – Wasze stopy będą Wam wdzięczne. Nie zapomnijcie o delikatnym makijażu, którym można ukryć nieprzespaną noc. Jeszcze tylko gustowna torebka i Wasza stylizacja będzie kompletna.

Previous post Jesienne płaszcze – jest kolorowo!
Next post Pieczywo antyalergiczne – bezglutenowe