Współcześnie większość osób używa już komputerów przenośnych. Korzystamy z nich praktycznie non stop – czy to szukając informacji, używając aplikacji, pracując, ucząc się czy grając. Często jednak zdarza się, że mobilność tego urządzenia traci znaczenie, gdyż przez większość czasu musimy go mieć „na kablu”. Istnieje jednak kilka prostych tricków, które pozwolą wydłużyć żywotność baterii!

Nie wyczerpuj baterii do końca. Generalnie jest to wielkie zaskoczenie, gdyż zawsze staramy się do tego nie dopuszczać, aby np. nagle podczas oglądania filmu urządzenie nam się wyłączyło. Jest to jednak na tyle ważny element, że warto o tym przypominać. Jeżeli widzimy, że poziom naładowania spadł poniżej 20 procent, najlepiej podłączyć ładowarkę.

Pracuj na laptopie podłączonym do gniazdka. Wiele osób uważa, że jeżeli bateria jest naładowana w 100 procentach, należy ją szybko odłączyć. To legenda, przynajmniej przy w laptopach nowej generacji jak Inspiron 5570. Dlatego bez obaw możesz zostawiać urządzenie podłączone do ładowarki przez całą noc, nie martwiąc się, że przeciążysz akumulator.

Postaw na jakość. Zdarza się, że czasami musimy zainwestować w nowe akcesoria. Chociaż tańsze odpowiedniki kuszą nas swoją ceną, lepiej wydać trochę więcej i postawić na markowe urządzenie. Zdarza się, że niedrogie alternatywy nie ładują baterii lub w najgorszym wypadku mogą ją także uszkodzić.

Oszczędzaj energię. Często zapominamy, że możemy „pomóc” akumulatorowi zachować jego żywotność poprzez naprawdę prostą rzecz – oszczędzanie energii. Odpowiednie ustawienie jasności ekranu, wyłączenie niepotrzebnych funkcji, kiedy akurat z nich nie korzystamy oraz hibernowanie aplikacji to podstawy.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej w kategorii Technologia