Wynajem komputerów – plusy i minus z korzystania z tych usług

Jeśli potrzebujesz więcej komputerów dla swojej nowo założonej organizacji, to powinieneś je wypożyczyć zamiast kupować. Być może teraz uśmiechasz się pod nosem, ale niech nie zwiodą Cię pozory – 90% startupów upada w przeciągu kilku miesięcy. Co zrobisz po tym czasie z wykupionym sprzętem? Jego wartość maleje z tygodnia na tydzień.

W tym momencie wkracza wynajem komputerów. Oczywiście nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „wynajem komputerów” i oczekiwać wielkich rezultatów, ponieważ jedne usługi wynajmu mogą różnić się od drugich.

Jeśli jednak nie jesteś nadal przekonany do skorzystania z wynajmu komputerów, to poniższa lista korzyści i niekorzyści może Ci pomóc.

 

Wynajem komputerów – zalety

  • Mądra inwestycja

Dostajesz wysokiej jakości komputery dla swoich wymagań za małą kwotę miesięczną. W dniu, w którym przestajesz ich potrzebować – oddajesz je, a firma zajmująca się wynajmem komputerów z chęcią je przyjmuje. Jeśli kupisz komputery, będziesz musiał zorganizować miejsce do ich przechowywania. Wynajem komputerów pozbawia Cię wszystkich problemów z tym związanych.

  • Wolność

Kiedy wynajmujesz komputery masz swobodę, która pozwala Ci je zmieniać co miesiąc. Załóżmy, że weźmiesz komputer Samsung w tym miesiącu, a następnie możesz go zastąpić komputerem Dell lub Mac. To pozwala Ci posiadać sprzęt adekwatny do Twoich potrzeb w każdym momencie.

  • Doskonałe wsparcie

W razie wszelkich problemów – firma, której główną usługą jest wynajem komputerów czeka pod telefonem specjalnie dla Ciebie. Nie musisz przejmować się wydatkami na naprawy i czekaniem na naprawiony sprzęt. Wynajem komputerów dostarczy Ci nowe komputery w przeciągu dnia. Maksymalna wygoda gwarantowana.

 

Wynajem komputerów – wady

  • Komputery nie należą do Ciebie

Możesz ich używać do wszystkich swoich potrzeb, ale nie możesz ich nazywać swoimi. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która woli posiadać książkę, zamiast wypożyczyć ją z biblioteki, to będzie to wynajem komputera może być dla Ciebie problemem i wypożyczalnia komputerów może nie być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

  • Miesięczna opłata za wynajem

Kiedy kupujesz komputer, płacisz całą kwotę w tym samym czasie. Z drugiej strony, kiedy je wynajmujesz, musisz płacić czynsz co miesiąc. Jednakże, jeśli nie chcesz płacić czynszu co miesiąc, to możesz płacić ten czynsz kwartalnie.

 

Previous post Oczyszczanie wodorowe – czym jest i jak przebiega
Next post Dlaczego warto wynajmować laptopy biznesowe?