Rozpoczynając własną działalność, często poszukujemy biura, w którym moglibyśmy ją prowadzić. A to nie jest prosta sprawa, tylko poważne wyzwanie. Chcąc, aby pracowało nam się tam jak najlepiej i żeby nasi przyszli klienci czuli się tam swobodnie, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Czas. Jeżeli jesteście perfekcjonistami albo po prostu zależy Wam, aby biuro było idealne musicie uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że poszukiwania zajmą Wam trochę czasu. Nie warto zostawiać tej kwestii na ostatni moment, tuż przed zaplanowanym otwarciem, ponieważ wtedy możemy zostać albo z niczym, albo z pomieszczeniem, które w ogóle nie będzie spełniać naszych oczekiwań.

Praktyczność. Wybierając biuro trzeba pamiętać o jego praktyczności. Musicie się w nim czuć dobrze Wy, Wasi pracownicy oraz potencjalni klienci. Warto się zastanowić, czy potrzebny jest jeden pokój czy kilka, czy planujecie powiększyć swój zespół i w jakim kierunku zmierza Wasz biznes.

Cena. Niewątpliwie jeden z najistotniejszych elementów. Dlatego zanim jeszcze zaczniecie poszukiwać idealnego lokalu, warto przeprowadzić bilans wszystkich wydatków oraz ile pieniędzy możecie na nie przeznaczyć. Mając już takie dane możecie szukać biura, na które Was stać. Oglądanie pomieszczeń powyżej Waszych możliwości finansowych jest niestety stratą czasu, nawet jeżeli są to lokale Waszych marzeń.

Lokalizacja. To również bardzo ważny czynnik, który jest skorelowany z tym opisanym powyżej, ponieważ dobra lokalizacja ma proporcjonalnie wysoką cenę. Jeżeli nie jest koniecznością posiadanie biura w samym centrum, może należałoby poszukać go gdzie indziej. Wszystko zależy od charakteru działalności, jaką prowadzicie.

Zastosowanie się do tych czterech prostych rad, powinno Wam pomóc w znalezieniu biura marzeń. A jeżeli na takie nie możecie sobie jeszcze pozwolić, to przynajmniej wybierzecie takie, które przynajmniej tymczasowo zaspokoi Wasze oczekiwania.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej w kategorii Nieruchomości