Nasze ciało to bardzo złożona struktura. Zależy od różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych. Oddychamy, jemy i śpimy. Chociaż działania te odbywają się całkowicie nieświadomie, niemniej jednak są one niezbędne. Ale także substancje takie jak magnez są niezbędne i przyczyniają się w dużym stopniu do naszego zdrowia i wydajności. Sprawdź: Przychodnia Fordon Bydgoszcz

Magnez jest uważany za „wysokowydajny minerał metabolizmu”. Bez tego minerału nie funkcjonowałyby liczne procesy życiowe w organizmie. Przede wszystkim mięśnie potrzebują magnezu. Minerał ten jest również niezbędny dla kości i równowagi elektrolitów. Ludzki układ nerwowy również nie może obejść się bez magnezu. Dlatego równowaga magnezu jest ważnym warunkiem naszej wydajności. Jednak nie możemy sami go wyprodukować, dlatego zbilansowana dieta musi zapewniać wystarczającą ilość magnezu.

W pewnych sytuacjach nasz organizm potrzebuje dużo magnezu. Na przykład, dla tych, którzy uprawiają sport, wysoka wydajność mięśni wymaga więcej tego minerału. Jednocześnie obfite pocenie się prowadzi do zwiększonych strat. Jeśli więc masz skłonność do kurczenia się łydek, upewnij się, że masz wystarczający poziom magnezu.

Najlepsze wyniki sportowe są możliwe tylko przy optymalnym zaopatrzeniu w magnez. Również matki w ciąży i karmiące powinny zapewnić sobie i dziecku w wystarczającej formie ważne minerały. Kolejną grupą ryzyka są seniorzy. Z powodu problemów z żuciem i połykaniem oraz mniejszym zapotrzebowaniem na kalorie, często spożywają zbyt mało pokarmu – a tym samym zbyt mało ważnych składników odżywczych.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Czy praktykowanie jogi może być szkodliwe?

    Osoby rozpoczynające przygodę z jogą często sobie zadają pytanie, czy jest ona bezpieczna.…
  • Terapia rodzinna

    Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że model rodziny, które mieliśmy za naszej młodośc…
  • Korekcja koloru tatuażu brwi

    Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w tatuażu brwi jest odpowiedni kolor pasujący do …
Pokaż więcej w kategorii Zdrowie