Jak wybrać odpowiednią firmę windykacyjną?

Znalezienie odpowiedniego windykatora może wydawać się trudne. Świetnym wyborem jest firma, która zapewni Ci odzyskanie maksymalnej kwoty zadłużenia. Są przejrzyste w swoich opłatach i metodach oraz pomagają utrzymać pozytywne relacje z klientami. Oto wskazówki, o których warto pamiętać przy wyborze firmy windykacyjnej:

Weź pod uwagę  zwrot z inwestycji, a nie tylko cenę początkową

Cena początkowa pobierana przez firmę to tylko jeden z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi windykacyjnej. Sprawdź, ile gotówki faktycznie mogą Ci zwrócić, a nie ile pobierają, ponieważ agencja, która pobiera więcej z góry, może być w stanie zebrać znacznie wyższą część długu, pozostawiając w końcu więcej pieniędzy w kieszeni. Poproś o analizę ich stawek, aby zobaczyć ich wyniki dla innych firm w Twojej branży, co może pomóc Ci dokonać wyboru na podstawie rzeczywistych zwrotów, a nie postrzeganych wydatków.

Wymagaj wysokiej jakości obsługi klienta

Firmy windykacyjne nie prześladują dłużników. Wybierz windykatora, który będzie starał się utrzymać relacje, które budowałeś latami z klientami. Agencja, którą wybierzesz, powinna zapewnić dobrą obsługę klienta i przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących odzyskiwania należności.

Długoterminowa współpraca

Postaw na firmę, która wesprze Twoje wewnętrzne działania windykacyjne i będzie gotowa współpracować z Tobą długoterminowo w sprawie długów. Firma windykacyjna kujawsko-pomorskie, która będzie partnerem, jest bardziej skłonna do współpracy z Twoimi klientami i zapewnienia wysokiej jakości obsługę.

Sprawdź licencje

Zgodnie z przepisami dotyczącymi agencji windykacyjnych, agencje muszą posiadać zezwolenie na wykonywanie zawodu. Prostym, ale często pomijanym krokiem przy wyborze firmy windykacyjnej jest sprawdzenie, czy posiada ona odpowiednią licencję.

Zapewnij odpowiednie raportowanie

Wybierz agencję windykacyjną, która regularnie raportuje stawki windykacyjne z wyciągiem zawierającym wpłaty na konta. Miesięczne zestawienie jest typowe, a portal dostępowy online jest jeszcze lepszy.

Previous post Magnez – niezbędny do właściwego funkcjonowania
Next post Kilka ważnych kwestii dotyczących łuszczycy