Zastanów się nad kilkoma prostymi rzeczami, które możesz zrobić, aby upewnić się, że dotrzymasz tegorocznego terminu rozliczeń

Zorganizuj się

Jeśli nie jesteś pedantem, jeśli chodzi o organizację, nadszedł czas, aby przynajmniej trochę zapiąć pasy i zabrać ze sobą dokumenty podatkowe. Poszukaj starych deklaracji podatkowych. Zbierz swoje paragony razem. Umieść wyciągi bankowe, faktury i inne istotne zapisy w kolejności, w której możesz łatwo zlokalizować każdy dokument – ​​oraz w miejscu, które jest zarówno bezpieczne, jak i dostępne, gdy musisz szybko dostać się do tych dokumentów finansowych. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, bardzo ważne jest, aby wszystkie te rejestry były uporządkowane, zwłaszcza rachunki biznesowe dotyczące wydatków, które możesz odpisać na zeznaniu podatkowym. Sprawdź: Biuro księgowe Bydgoszcz

Dokładnie przejrzyj swoje dane osobowe i dane finansowe

To twój ostatni pośpiech, żeby złożyć zeznanie podatkowe które przez ostatnie tygodnie leżało na twoim biurku pokryte karteczkami. Musisz więc być w 100% pewien, że to, co przekazujesz po powrocie, jest poprawne.

Sprawdź trzykrotnie, aby potwierdzić, że Twoje imię i nazwisko, data urodzenia, adres domowy i informacje dotyczące ubezpieczenia społecznego są poprawne w formularzu podatkowym. Oczywiście nie możesz zapomnieć o wymienieniu wszelkich dochodów z zeszłego roku, które powinieneś jeszcze dokładniej przeanalizować. Łatwo przeoczyć liczbę lub przecinek, które mogą zepsuć twoją sytuację podatkową.

Uwzględnij wszelkie istotne zmiany w swoim życiu

Czy doświadczyłeś jakichś zmian w życiu w 2015 roku? Powodem, dla którego musisz spojrzeć na ten rok, jest to, że jest to potencjalna refleksja na temat  zeznania podatkowego. Mogą mieć one duży wpływ zarówno na Twój status podatkowy w Urzędzie Skarbowym.

 

Podstawowe dostępne opcje statusu zgłoszenia to pojedynczy zgłaszający, składany wspólnie przez małżeństwo, oddzielnie składany w związku małżeńskim, osoba prowadząca gospodarstwo domowe i wdowiec (wdowiec). Małżeństwo i rodzicielstwo mogą również prowadzić do większej liczby odliczeń, dlatego ważne jest, aby zobaczyć, jak zmiany w Twoim życiu mogą prowadzić do oszczędności podatkowych.

Planuj złożyć wniosek na czas w przyszłym roku.

Spróbuj zaplanować terminowe złożenie zeznania podatkowego w przyszłym roku. Bądź mądry i stwórz dla siebie szablon, który możesz wykorzystać do efektywniejszego przygotowywania ewidencji podatkowej i składania wniosków wiosną przyszłego roku. Wtedy nie będziesz musiał się martwić o kolejne terminy.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej w kategorii Różne