Inwestowanie w profilaktykę ratuje życie i pieniądze

Zdrowie publiczne chroni każdego dnia na niezliczone sposoby i czyni nasz świat lepszym miejscem. Wiele z tych sposobów pozostaje niezauważonych. W rzeczywistości zdrowie publiczne mogło dziś uratować ci życie.

Ale nie zawsze jest to takie oczywiste. Miejsce zamieszkania, Twoje dochody, wykształcenie, możliwości transportu, bezpieczne miejsca do ćwiczeń i zabawy, źródła zdrowej żywności oraz dostęp do opieki zdrowotnej o wysokiej jakości mogą mieć głęboki wpływ na Twoje zdrowie i oznaczać nawet 15-letnią różnicę w oczekiwana długość życia. Badania pokazują, że kod pocztowy jest lepszym wskaźnikiem zdrowia niż kod genetyczny.

Sprawdź: Centrum Medycyny Pracy Bydgoszcz

Na przestrzeni ostatnich lat zrobiliśmy jednak ważny krok w kierunku rozwiązania tych problemów związanych z równością w zdrowiu. Zgodnie z prawem specjalny fundusz musi być wykorzystywany w celu zapewnienia rozszerzonych i trwałych krajowych inwestycji w programy profilaktyczne i zdrowia publicznego w celu poprawy zdrowia i pomocy w ograniczeniu tempa wzrostu kosztów prywatnej i publicznej opieki zdrowotnej. Krótko mówiąc, został zaprojektowany, aby przenieść naszą uwagę z leczenia chorych na utrzymanie zdrowia ludzi.

Niestety, odsetki szczepień dzieci i młodzieży nie rosną tak, jakbyśmy tego chcieli. W tym samym okresie liczba nieubezpieczonych dzieci i dorosłych znacznie spadła. Istnieje wyraźny związek między posiadaniem ubezpieczenia zdrowotnego a szczepieniem. Nadszedł czas, aby zwiększyć wsparcie dla zwolenników szczepień, programów i infrastruktury mniejszych miejscowości, ponieważ sumiennie pracujemy nad wykonywaniem jednego z najważniejszych zadań w naszej społeczności: utrzymywania ludzi w zdrowiu, szczęściu i produktywności.

Previous post Higiena zębów i obcinanie pazurów u psa
Next post Inteligentne domy