Korekcja koloru tatuażu brwi

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w tatuażu brwi jest odpowiedni kolor pasujący do pigmentu na początku. Korekty koloru brwi są ogromną częścią praktyki makijażu permanentnego (chociaż nie każde studio microblading zapewnia tę usługę). Jeśli masz stary makijaż permanentny lub brwi z mikroostrzami, wiesz dokładnie o czym mówię.

Istnieje tak wiele aspektów prawidłowej mikropigmentacji, że zrozumienie, w jaki sposób pigment goi się w skórze, może być trudne. Przede wszystkim, aby zneutralizować niepożądany kolor, musimy zrozumieć, dlaczego kolor zmieniał się w czasie.

Wiele nowych klientek zastanawia się, jak skorygować lub odświeżyć przebarwione brwi za pomocą makijażu permanentnego lub microbladingu. Największy problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z bardzo starą pigmentacją, wielokrotnie bardzo nasyconymi wytatuowanymi brwiami zrobionymi wiele lat temu czarnym pigmentem, który ma dużo sadzy.

Sprawdź: Gabinet Kosmetyczny Dąbrowa Górnicza

Kiedyś cały proces tatuowania wyglądał inaczej, artyści używali ciemnych pigmentów i pracowali bardziej agresywnie, osadzając pigment w głębszej warstwie skóry. Czasami do właściwego koloru artyści używali kamuflażu – jaśniejszego pigmentu w odcieniu cielistej skóry. To duży błąd! Ten rodzaj pokrycia starego makijażu permanentnego po latach źle wygląda i zamyka możliwość depilacji laserowej.

Przed korektą koloru musimy również wziąć pod uwagę korektę kształtu. Dobrze jest zrobić wstępny rysunek, aby zobaczyć, czy możemy poprawić wygląd brwi bez wcześniejszego usuwania.

W dzisiejszych czasach mamy lepszy dostęp do wiedzy i zrozumienia zachowania pigmentu w ludzkiej skórze. Producenci nieustannie pracują nad znalezieniem idealnej formuły pigmentu, która jest bezpieczna i stabilna w kolorze skóry.

Previous post Wykorzystaj te ozdoby, by zainteresować skup nieruchomości
Next post Maksymalizacja zysku z inwestycji w nieruchomości