Współcześnie większość osób używa smartfonów. Korzystamy z nich praktycznie 24 godziny na dobę, szukając informacji, używając aplikacji, robiąc zdjęcia itd. Czasy telefonów komórkowych, których naładowana bateria wystarczała na tydzień minęły raczej bezpowrotnie. Jednak również w smartfonach możemy przedłużyć jej żywotność, wyrabiając w sobie kilka prostych nawyków.

Nie wyczerpuj baterii do końca. Może być to zakasująca informacja, zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają czasy, kiedy akumulator trzeba było 3 razy rozładować kompletnie, aby był dobrze „sformatowany”. Współcześnie jednak, telefony tak nie działają. Jeżeli widzimy, że poziom naładowania spadł poniżej 40 procent, najlepiej podłączyć ładowarkę.

Wielokrotnie podłączaj ładowarkę. Dzisiejsze baterie litowo-jonowe nie mają tzw. efektu pamięci. Dlatego podładowywanie, które kiedyś było szkodliwe, dzisiaj może przysporzyć naszym telefonom dużo dobrego.

Zostawiaj smartfon podłączony na noc. Wiele osób uważa, że jeżeli bateria jest naładowana w 100 procentach, należy ją szybko odłączyć od gniazdka (lub powerbanka). To legenda, przynajmniej przy dzisiejszych telefonach. Dlatego bez obaw możesz zostawiać urządzenie podłączone do ładowarki przez całą noc, nie martwiąc się, że przeciążysz akumulator.

Postaw na jakość. Zdarza się, że czasami musimy zainwestować w nowe akcesoria. Chociaż tańsze odpowiedniki kuszą nas swoją ceną, lepiej wydać trochę więcej i postawić na markowe urządzenie. Zdarza się, że niedrogie alternatywy nie ładują baterii lub w najgorszym wypadku mogą ją także uszkodzić.

Oszczędzaj energię. Często zapominamy, że możemy „pomóc” akumulatorowi zachować jego żywotność poprzez naprawdę prostą rzecz – oszczędzanie energii telefonu. Odpowiednie ustawienie jasności ekranu, wyłączenie łączy bezprzewodowych, kiedy akurat z nich nie korzystamy oraz hibernowanie aplikacji korzystających z GPS, to podstawy.

Komentarze z Facebooka
Pokaż więcej podobnych artykułów
  • Czy warto posiadać firmową stronę internetową?

    Internet jest obecnie niemal podstawowym elementem funkcjonowania w życiu każdego człowiek…
  • Czysty przypadek, czyli jak powstał papier

    Jak wiele rzeczy używanych w życiu codziennym, także papier odkryto przypadkiem. Po raz pi…
Pokaż więcej w kategorii Technologia